Tasarım, görsel kompozisyondur.
Kelimelerle, cümlelerle anlatmak istediklerinizin görsel karşılığıdır...

Tasarımın Önemi

Öncelikle, markanıza, şirketinize ne kadar önem verdiğinizin göstergesidir. Örneğin, basit bir logo tasarımı eğer varsa ürününüzü, ya da şirketinizi basitleştirir. Tamamen yaratıcılık ister tasarım. Zihinde, hayal gücü ile oluşturulan görsellerdir.

Günden güne gelişen dijital dünyada, görselliğin akılda kalma konusunda en önemli etken haline gelmesi, tasarımın kusursuz olması gerektiğini gösteriyor. Genel olarak tasarım, kelime ya da cümle yerine, çizgiler, şekiller ve renklerin kullanılmasıdır.

Katalog Tasarım

Ürünlerinizi ya da hizmetlerinizi insanlara tanıtmak ve detaylı bilgiler vermek adına etkili bir reklam biçimidir. Ürün çeşidinize, hizmet alanınıza göre tasarım yapılmalı ve uygun renkler seçilmelidir. Karışık, ve gözü yorucu olmamalıdır.

Broşür Tasarım

Diğer baskılı reklam biçimlerinden farklı olarak kreatif tasarımlar yapılabilir.

İçeriğin yanında, dış görsele de önem verilir. 2-3 veya 4 katlamalı sayfa olarak tasarlanabilir. Yine ürün çeşidinize veya hizmet alanınıza göre şekilli kağıt tasarımları yapılabilir.

Web Tasarım

Web tasarım yaptırmadan önce sitenizi ne için yaptırmaya ihtiyaç duyduğunuz belirlenmeli. Prestij mi, firma tanıtımı mı, yoksa online satış mı? Amaç belirlendikten sonra nasıl bir tasarım istendiğine karar verilmelidir. Her ne kadar bizler modern tasarımlar ortaya çıkarsak da son sözü müşteri söyler ve bazen profesyonelce tasarlanan siteler bile müşterinin aklındakinden çok uzak olması sebebiyle reddedilebilir.

Bir tasarımı beğenmeniz için öncesinde internette bir takım siteleri dolaşıp kendi sitenizde görmek istediğiniz unsurları tasarımcıyla paylaşmanızda tasarımcının esinlenmesi açısından çok büyük fayda vardır. Ancak, tasarımı tamamen bize bıraktığınız durumda, bizler sizin işinizi anlamak adına sizlere bir takım sorular sorup, gerektiğinde işletmenizi gezip, ürün fotoğraflarınız, hizmetleriniz ve kataloglarınız üzerinde çalışıp genel bir çerçeve altında sizin için düşündüğümüz yapıyı ortaya çıkarıp, size bir çözüm önerisi sunarız. Bu sunduğumuz çözüm önerisi maliyet, görsellik, işlevsellik ve işe yararlılık açısından size uygun olmalıdır. Daha sonra ortak bir noktada buluştuktan sonra web sitenizin tasarımına başlanır. Siz her türlü değişikliği bizlere yaptırdıktan ve siteyi onayladıktan sonra yayına açarız.

Ambalaj Tasarım

Kıyafetinize dikkat ettiğiniz kadar, pazarlayacağınız ürünün ambalajına da dikkat etmelisiniz. Göze çarpıcı, akılda kalıcı, modern tasarım ve renklerle donatılan bir ambalaj satışlarınızda diğer markalar yerine sizin tercih edilmenizi sağlayacaktır.

Afiş Tasarım

Ürün ve hizmetinizin tanıtımını yapmak için hazırlatacağınız afiş hedef kitle odaklı, ve doğru renklerden oluşmalıdır. Varsa sloganınız göze çarpıcı ve okunaklı olmalıdır. Şehrin her tarafında afişlerinizin olduğunu düşünün, evet... Bütün şehir sizi tanıyacak, işte o yüzden en iyi afiş tasarımını yaptırmalısınız...

Banner Tasarım

Google'da arandığınızda, ya da sektörünüzle ilgilenen insanların karşısına çıkmak istemez misiniz? Tabi ki istersiniz... Banner'lar en etkili reklam türlerinden biridir. O halde, siz isteyin, tasarımını bize bırakın.

Kartvizit Tasarım

Kartvizitin önemi, iletişimin hızlı bir şekilde arttığı dünyada azımsanamaz. Geçmişten bugüne türlü değişikliklere uğrayarak gelmiş, ve her geçen gün değişiyor. Kartvizitiniz göze çarpıcı bir şekilde dizayn edilmeli. Gözü yoran renkler ve çizimlerden kaçınılmalı. Unutulmamalıdır ki, kartvizit iletişim bilgilerinizi içerir ve bu da minimal ve modern bir tasarım gerektirir. Son yıllarda hızla gelişen akıllı telefonlar artık olmazsa olmazlarımızdan. Ve bu telefonlar "QR Kod" okuma özelliğine sahip. İletişim bilgilerinizi bir kare koda yerleştirip kartvizitinizin arkasına koymak da basit ama güzel fikirlerden bir tanesidir.

Logo Tasarım

  • Sade, anlaşılır ve hatırlanabilir olmalıdır.
  • Özgün olmalı ve başka kurumları çağrıştırmamalıdır.
  • Firmanın bütün özelliklerini yansıtmalıdır.
  • Ayrıntıları kaybolmamalıdır.
  • Akılda kalıcı olmalıdır.
  • Kültürel özellikleri yansıtacak renkler ve anlamlar kullanılmalıdır.
  • Markanın özellikleri göz önünde olmalıdır.

 

İyi tasarım ilgi çeker. Bilinirlik ve tercih edilebilirlik iyi tasarımdan geçer.
 - Kahramanmaraş Grafik Tasarım - Gaziantep - 342 Ajans | Web Tasarım - e-Ticaret Sistemleri - İnternet Reklamcılığı - Sosyal Medya Reklamcılığı  - Kahramanmaraş Grafik Tasarım - Gaziantep - 342 Ajans | Web Tasarım - e-Ticaret Sistemleri - İnternet Reklamcılığı - Sosyal Medya Reklamcılığı  - Kahramanmaraş Grafik Tasarım - Gaziantep - 342 Ajans | Web Tasarım - e-Ticaret Sistemleri - İnternet Reklamcılığı - Sosyal Medya Reklamcılığı  - Kahramanmaraş Grafik Tasarım - Gaziantep - 342 Ajans | Web Tasarım - e-Ticaret Sistemleri - İnternet Reklamcılığı - Sosyal Medya Reklamcılığı

tasarım


Tasarım dünyanın en eskimeyen mesleğidir..

Tanımlama

Verilen konunun ne olduğunu tam olarak anlama ve o konuyu benimseyebilmektir. Bir problemi tanımlarken, sınırları zorlamak ve alışılmış düşünce sistemlerine takılıp kalmamak gerekir.

Bilgi Toplama

Yapılacak tasarımda bir hareket noktası bulabilmenin tek yolu, problem hakkında mümkün oldukça çok bilgi toplaya bilmektir.

Yaratıcılık ve Buluş

Tasarımcı, konu ile ilgili araştırmalar yapıp gerekli bilgi ve verileri toplamışsa ve bunları değerlendirebiliyorsa yaratıcılığa ulaşılabilir. Yaratıcılık tasarımın en önemli bölümü sayılabilir.

Çözüm Bulma

Yaratıcılık ve buluş süreci, problemin ortaya konması ve olasılıkların araştırılmasına yönelik çalışmaları içerir. Çözüm bulma ise bu olasılıklar hakkında bir karara varılarak, araştırmanın sona erdirilmesidir. Çözüm olarak seçilen olasılıklar, daha sonra ayrıntılı taslaklar halinde hazırlanır.

Uygulama

Tüm aşamalardan geçmiş olan tasarımın hazır hale getirilmesi işlemidir. Masaya serilen veriler ve parçalar birleştirilerek sonuca varılır.

Tasarımın Oluşturulması

Mümkün olduğu kadar basit ve net bir tasarım yapabilmek için, tasarımın çözümünde üç boyuta geçerken çizgi, yön, doku, oran- orantı ve renkten oluşan görsel öğeler kullanılır. Kullanılan görsel öğeler yeni bir bütünü meydana getiren esas parçalardır.

Copyright © 2018 342 Ajans / Tüm hakları saklıdır.